Dekoracyjny dywan do gabinetu i salonu

Dywan Dywilan Superior Altamira Rubin
http://sklep24.dywanywitek.pl/8809,dywan-dywilan-superior-altamira-rubin-welna.html

Gabinet i salon kojarzymy zazwyczaj z eleganckimi pomieszczeniami w dworkach, pałacach i rezydencjach XVIII i XIX wieku. Wielu z nas ma zamiłowanie do urządzania domów w klasyczny sposób i szuka inspiracji do wyposażenia swojego gabinetu albo nosi się z zamiarem remontu pokoju, do którego można zapraszać gości. Warto zdać sobie sprawę, że moda na urządzanie wnętrz w nawiązaniu do dawnych epok nie minęła, a jednym z najpiękniejszych elementów wyposażenia gabinetów i salonów są stylowe dywany. Jaki dywan będzie najlepiej pasował do wnętrz o dość oficjalnym charakterze? Powinno się wybrać kobierzec dobry pod względem jakości, który będzie jednocześnie miękki w dotyku i ociepli surowy charakter oficjalnych pomieszczeń.

O czym należy pamiętać, urządzając gabinet czy salon?
Nawet jeśli podobają nam się wnętrza urządzone w dawnym stylu, możemy sprawić, że będą wyglądały niebanalnie a przy tym staną się bardzo funkcjonalne. Pomieszczenia przeznaczone do pracy lub przyjmowania gości wymagają stosownej oprawy także jeśli o podłogę, dobrze więc poświęcić trochę czasu i wybrać do nich wysokiej jakości dywan wełniany. Dobrze sprawdzą się dywany wykonane z pięknej i trwałej 100% wełny nowozelandzkiej, które ma w swojej ofercie znana od lat, polska firma Dywilan. Jeśli zależy Wam na zakupie dywanu najwyższej jakości, który posłuży przez długie lata, weźcie pod uwagę parametry związane z jego gęstością. Najlepszy będzie kobierzec o gęstości od 400.000 punktów/m2 i wysokości runa co najmniej 7 mm. Będziecie zadowoleni, że jest tak bardzo odporny na odkształcenia a przy tym posiada właściwości antystatyczne jakże pomocne przy jego codziennej pielęgnacji. Co więcej dywany z wysokiej jakościowo wełny nowozelandzkiej produkuje się teraz z zastosowaniem nowoczesnej technologii, co sprawia, że są zaskakująco miękkie i delikatne w dotyku. Położenie ich na podłodze w gabinecie czy salonie to świetny sposób na ożywienie tego typu oficjalnych wnętrz i przełamanie schematu, zgodnie z którym są to pomieszczenia, gdzie trzeba zachowywać się sztywno, nie można czuć się wygodnie i odpocząć kładąc stopy na przytulnie ciepłym dywanie.

Jaki dopasować dywan do mebli?
Każdy z nas ma swoje preferencje dotyczące stylu wyposażenia salonu dla gości czy prywatnego pokoju przeznaczonego do pracy, dlatego trudno jest podać jedną satysfakcjonującą dla wszystkich odpowiedź. Pamiętajmy, że wybierany przez nas kobierzec zawsze powinien stylistycznie pasować do charakteru salonu czy gabinetu. Idealny dywan do salonu czy gabinetu powinien cechować się ponadczasową elegancją i gustownością, zwracać na siebie uwagę, a jednocześnie nie zakłócać wzornictwa mebli, kolorowych ścian, czy dodatków w pomieszczeniu. W gabinetach, salonach, pokojach dziennych czy stylowych jadalniach bardzo dobrze prezentują się dywany w ciepłych barwach beżu, koniaku i cynamonu.