Dywan dla chłopca i dziewczynki

Dywan w pokoju dziecięcym to nie tylko element aranżacyjny, ale także w pełni funkcjonalny element wyposażenia. Jaki dywan sprawdzi się w pokoju dziewczynki, a jaki w pokoju chłopca?

Dziecięcy pokój jest sporym wyzwaniem aranżacyjnym. W zależności od tego, czy pokój ma być urządzony dla dziewczynki czy dla chłopca, wybierzemy trochę inne rozwiązania. Pokój dziewczynki kojarzy nam się przede wszystkim z różem. Rzeczywiście, wiele dziewczynek zachwyci się włochaczem w słodkim różowym kolorze, nie warto jednak generalizować. Nie każda dziewczynka lubi róż, każda jednak zaakceptuje ciepłe, pastelowe barwy. Dywan do dziewczęcego pokoju może być zachowany w bieli, fiolecie czy różu. Taka kolorystyka podkreśli dziewczęcy charakter pełen wrażliwości i delikatności.

W pokoju chłopca rzadko stosujemy róż czy pastelowe odcienie fioletu. Zdecydowanie częściej spotkamy tak błękit, granat czy zieleń, a więc kolory zdecydowanie bardziej neutralne. W takiej kolorystyce warto zachować także dywan. W pokoju chłopca, świetnie sprawdzą się także wszystkie dywany inspirujące do aktywności czy realizacji swoich pasji. Takim dywanem jest np. ten z nadrukowanym boiskiem do gry w piłkę czy z makietą miasta do zabawy małymi samochodzikami. Taki dywan będzie nie tylko świetną ozdobą wnętrza, ale także doskonałą rozrywką na wiele godzin.

Dywan w pokoju dziecięcym, zarówno dla dziewczynki, jak i dla chłopca, powinien być przede wszystkim bezpieczny. Wygląd jest ważny, zdecydowanie ważniejsze jest jednak bezpieczeństwo. Dywan nie może się przesuwać, musi być stabilny, by ryzyko poślizgnięcia się i upadku było zminimalizowane do zera. Można to osiągnąć tanią matą/siateczką antypoślizgową. Dywan musi być także łatwy do utrzymania w czystości. Szczególnie małe dzieci na dywanie spędzają mnóstwo czasu, ważne jest więc, by dywan był zawsze czysty i higieniczny. To ważniejsze od wyglądu i atrakcyjności wizualnej.