Dywan dopasowany do wnętrza

Dywan stanowi dopełnienie wnętrza. Zazwyczaj dobieramy go na samym końcu, dopasowując do reszty aranżacji. Osoby szukające rozwiązania odważniejszego mogą postawić na kontrast. Wiele zależy od naszego temperamentu, nie ulega jednak wątpliwości, że w żadnym wnętrzu dywan nie powinien być przypadkiem. Zawsze warto go dopasować do wnętrza. Jak wybrać dywan, by pasował do całości aranżacji?

Wiele zależy od tego, jaki efekt chcemy uzyskać. Obecnie bardzo modne są wszelkie aranżacje minimalistyczne i szara kolorystyka. Jeśli chcemy to wnętrze podkreślić, musimy postawić na dywan w takiej właśnie gamie kolorystycznej – szarości, popiele czy grafit sprawdzą się doskonale, ale nie będą rzucały się w oczy. Stworzą raczej spójną całość i uczucie harmonii. Co jednak, jeśli chcemy odrobinę zaszaleć i wprowadzić element kontrastu? Proszę bardzo! Nic nie stoi na przeszkodzie, by w szarym wnętrzu zastosować czerwony dywan. Spektakularny efekt gwarantowany!

Aby dopasować dywan do wnętrza, warto wziąć pod uwagę metraż wnętrza, a także resztę dodatków. Po pierwsze, jeśli wnętrze jest niewielkie, zrezygnujmy raczej z dywanów w ciemnej kolorystyce. Optycznie zmniejszą one wnętrze, stworzą przytłaczający klimat. Lepiej sprawdzą się dywany jasne, które wizualnie dodadzą wnętrzu kilka dodatkowych centymetrów, które są na wagę złota.

Po drugie, jeśli np. zdecydowaliśmy się na żywą kolorystycznie tapetę, zdecydowanie postawmy na stonowany dywan. W każdym aspekcie aranżacji wnętrz wskazany jest umiar. Jeśli użyjemy zbyt dużo kolorów, ale także fantazyjnych wzorów i kształtów, uzyskamy odczucie chaosu. Dotyczy to także dywanu. Jeśli wnętrze jest żywe i pełno jest w nim rzucających się w oczy, wyrazistych dodatków, postawmy na prosty, monochromatyczny dywan. Jeśli natomiast wnętrze jest raczej stonowane, dywan może być zdobiony ciekawymi wzorami czy fakturami.

Dobór i dopasowanie dywanu do wnętrza nie jest łatwe. Musimy wziąć pod uwagę jego kolorystykę, fakturę, motyw, ale także rozmiar. Odpowiednio dobrany dywan sprawi jednak, że aranżacja pokoju stanie się spójna i harmonijna.

Źródło: https://sklep24.dywanywitek.pl/