Dywan – świadectwo dobrego stylu

Modny dywan to przede wszystkim taki, który jest ładny, funkcjonalny i praktyczny. Aby mógł w pełni spełniać pokładane w nim nadzieje, musi również idealne łączyć się z innymi elementami wystroju wnętrza. Pozwoli to uzyskać piękny efekt, z którego każdy będzie mógł być zadowolony.

Dywany są w stanie w znaczący sposób odmienić każde wnętrze. Podkreślają charakter każdej aranżacji, a także stanowią pewną granicę pomieszczenia. Dywany można umieszczać w praktycznie wszystkich pomieszczeniach w domu. Przede wszystkim świetnie sprawdzą się w sypialni, salonie, pokoju dziennym, a także pokoju dziecka.

Jaki dywan do salonu?

Salon to najbardziej reprezentacyjne miejsce w naszym domu. Dlatego też, warto zadbać, aby każdy znajdujący się tam element był dobrze dopasowany. Zasada ta dotyczy oczywiście również dywanu. Warto wybrać taki, który będzie bardzo dobrej jakości. Przez długi czas będzie wyglądał znakomicie i nic złego się z nim nie będzie działo podczas użytkowania. Dywan do salonu powinien być trwały, sprężysty i odporny na wszelkie uszkodzenia. Najlepiej do salonu wybrać dywan wełniany lub akrylowy.

Jaki dywan do sypialni?

W sypialni świetnie sprawdzą się miękkie i puszyste dywany, które zapewnią komfort i wprowadzą ciepły klimat do wnętrza. Świetnie sprawdzają się tu dywany z długim włosiem, czyli tzw. shaggy. Można również pomyśleć o kupieniu dywanu wełnianego lub syntetycznego.

Jaki dywan do pokoju dziecka?

W pokoju dziecka muszą znaleźć się kolorowe dywany, które ożywią wnętrze i wprowadzą do niego wiele radości. Najlepiej wybrać dywany w ciepłych barwach, które idealnie będą się komponowały z wystrojem wnętrza. Ponadto, powinny być to dywany miękkie i odporne na wszelkie uszkodzenia.