Dywan w nowoczesnym wydaniu

Dywany znamy od lat. Nic więc dziwnego, że przy aranżacji każdego nowego wnętrza wciąż bierzemy pod uwagę kobierzec pokrywający podłogę. Pytanie tylko, jaki dywan wybrać do nowoczesnego wnętrza?

Warto podkreślić, że dywan jest zwykle dopełnieniem wnętrza i aranżacji. Jeżeli dobrany jest harmonijnie pod kątem wzoru czy koloru, możemy oczekiwać, że będzie stanowił stylowy akcent dopełniający wnętrze. Jeżeli jednak zestawimy go z resztą aranżacji na zasadzie kontrastu, otrzymamy wówczas zupełnie inny efekt. Dywan stanie się dominantą wnętrza, a nie jedynie jego dopełnieniem. W nowoczesnych aranżacjach bardzo często wykorzystuje się ten efekt, decydując się na wzorzyste i wyraziste pod względem kolorystyki dywany, które przyciągają wzrok.

Dzisiejsze przestrzenie domów i mieszkań często pozostają otwarte. To świetny sposób na optyczne powiększenie metrażu, ale jednocześnie jest to pewne ryzyko stworzenia przestrzeni nieco surowej i chłodnej. Dywan jest doskonałym sposobem na ocieplenie tej przestrzeni.

Pomimo sporej popularności dywanów w żywej kolorystyce, wciąż nie brakuje zwolenników spokojniejszych rozwiązań. Dywany monochromatyczne nadal cieszą się dużą popularnością, a zawdzięczają ją przede wszystkim swojej uniwersalności. Taki dywan możemy dowolnie zestawiać z innymi elementami aranżacyjnymi bez obaw, że nie będzie on pasował do reszty.

W nowoczesnych wnętrzach coraz częściej goszczą klasyczne dywany, które znamy od lat. Ich zastosowanie wśród awangardowych mebli czy innych dodatków aranżacyjnych będzie ciekawym przełamaniem stylistyki, a jednocześnie oddaniem szacunku dla kultury i tradycji.

Ofertę dywanów możesz sprawdzić na stronie https://sklep24.dywanywitek.pl/dywany,122.html