Jakie dywany najchętniej wybierają dziewczynki?

Dywan w pokoju dziewczynki pełni co najmniej dwie funkcje. Z jednej strony jest podkreśleniem kobiecego stylu wnętrza, a z drugiej jest funkcjonalnym meblem, który podnosi poziom bezpieczeństwa w pokoju, a także chroni przed zimnem i chłodem od podłogi. Jakie dywany najchętniej wybierają małe kobietki?

Panuje powszechny stereotyp, że pokoje dziewczynek są różowe i słodkie. Jasne, istnieje całe mnóstwo dziewczynek, które rzeczywiście uwielbiają róż w każdej postaci. Dla nich idealne będą słodkie, puszyste dywany w różnych odcieniach różu. Nie warto jednak popadać w stereotypy, bo od każdej reguły są duże wyjątki. Nie każda dziewczynka lubi róż i warto zdać sobie z tego sprawę, urządzając pokój małej kobiety.

Zawsze bezpiecznym rozwiązaniem do dziewczęcego pokoju są pastelowe kolory. Są przyjemne, kobiece i pełne wdzięku. Dywany w takich barwach mogą obrazować jakiś konkretny motyw, np. motylki, kotki czy ostatnio bardzo modne lamy. To motywy idealny do  kobiecego królestwa. Wdzięcznym i nieśmiertelnym motywem są także oczywiście kwiaty, które większości kobiet przypadną do gustu. Tego typu wzory są uniwersalne i podobają się większości dziewczynek.

Jeśli mała lokatorka posiada swoją ulubioną bajkę czy kreskówkę, warto zaproponować jej dywan ze swoimi ulubieńcami. Dziewczynki chętnie wybierają dywany z księżniczkami lub innymi bohaterkami popularnych bajek. Na dywanie tego typu motywy wyglądają wprost zjawiskowo.

Koleją ciekawą propozycją do dziewczęcego wnętrza są dywany Shaggy. Nie ma chyba bardziej dziewczęcego i słodkiego dywanu od popularnego włochacza. Dywany typu shaggy, szczególnie te zachowane w przyjemnych, pastelowych barwach, idealnie wkomponują się w kobiecy styl, podkreślając jego delikatność i subtelność, a dziecku zapewnia doskonałą komfort i ochronę od zimna.