Szary dywan we wnętrzu

Szary kolor daje wiele możliwości aranżacyjnych. Bogactwo jego odcieni przyprawia o prawdziwy zawrót głowy. Jakie zalety ma szary dywan?

Dywan w odcieniach szarości znakomicie tonuje i wycisza aranżacje wnętrza. Świetnie komponuje się z niemal wszystkimi dostępnymi kolorami. Na pewno warto taki dywan umieścić w salonowej strefie wypoczynku. Można go także umieścić w sypialni, gdzie stworzy atmosferę relaksu. Jest również świetnym elementem wyposażenia dużych pomieszczeń, w których będzie się prezentował w bardzo dynamiczny sposób.

Modny szary

Szary już od kilku sezonów króluje we wnętrzach. Sprawdza się świetnie dla osób, które chcą urządzić wnętrze industrialne. Surowa barwa betonu świetnie prezentuje się w wielkomiejskich mieszkaniach. W żaden sposób szary kolor nie powinien przytłoczyć aranżacji. Szare dywany świetnie pasują do minimalistycznych aranżacji. Jednak oczywiście jak do każdego koloru, również do szarego trzeba się przekonać. Dla niektórych jest to kolor monotonny, bez fantazji. Jednak, takie myślenie jest dużym błędem. Jeżeli tylko połączymy szarości z nieco bardziej soczystymi barwami, będziemy mogli uzyskać kapitalne rezultaty.

Sąsiedztwo szarego dywanu

Szarość świetnie będzie komponowała się z białymi kolorami. Szare dywany znacząco podkreślą charakter wnętrza. Szczególnie, jeżeli zdecydujemy się na model w geometryczne wzory. We wnętrzach w stylu modern taki dywan ujawni moc swoich wdzięków w otoczeniu czerwieni i soczystej zieleni. W sąsiedztwie szarego dywanu można na przykład umieścić różowe aksamitne fotele, elegancką kanapę i drobne akcesoria. Duże szare dywany świetnie będą wyglądały także w jadalni połączonej z salonem.