Wiecznie modne wzory dywanów

Każdy, kto stara się być na bieżąco z modowymi nowinkami w świecie dekoracji i aranżacji wnętrz doskonale wie, jak szybko zmieniają się trendy. To, co jeszcze w tamtym roku lub dwa lata temu było absolutnym hitem, dzisiaj jest raczej passe. Jak za tym wszystkim nadążyć? Rozwiązaniem są dywany, które zawsze pozostają modne, bez względu na panujące wokół trendy.

Mówiąc o wiecznie modnych dywanach, w pierwszej kolejności należałoby wspomnieć o tzw. dywanach tureckich, czy w ogóle o dywanach orientalnych. Znamy je wszyscy jeszcze z czasów dzieciństwa, gdy zdobiły dumnie pokoje naszych dziadków. Lata minęły, a te dywany wciąż pozostają popularne i modne. Dywany orientalne stanowią prawdziwą gratkę dla każdego, kto chce urządzić wnętrze w stylowy i wyjątkowy sposób. Dzisiaj dywany orientalne najczęściej stosuje się we wnętrzach klasycznych, ale także w urzędach czy bankach, a więc wszędzie tam, gdzie chcemy uzyskać poważny, a jednocześnie stylowy i elegancji klimat. Co ciekawe, obecnie coraz częściej stosuje się takie dywany do ozdobienia wnętrz nowoczesnych.

Niezmiennie modne pozostają także nieśmiertelne włochacze, czyli dywany shaggy. Choć trudno tu mówić o wzorze dywanu, włochacze o wysokim runie pozostają ciągle modne i popularne. Niegdyś zdobiły one głównie wnętrza sypialni, dzisiaj jednak spotykamy je niemal w każdym wnętrzu, również w salonach i pokojach dziennych. Włochacze są przyjemne w dotyku, miękkie i puszyste. Występują w wielu wersjach kolorystycznych, wiec dopasują się do każdego wnętrza.

Wybór odpowiedniego dywanu do wnętrza nie jest łatwy.  Warto jednak poświęcić mu nieco czasu, by dywan stał się podkreśleniem aranżacji i charakteru wnętrza. Najlepszym rozwiązaniem jest wybór dywanu ze wzorem uniwersalnym, który nie przestanie być popularny i nie wyjdzie z mody.