Wiosenna metamorfoza

Czy chciałabyś na wiosnę odświeżyć wizualną nutę swojego mieszkania? Jest na to prosty i niedrogi i łatwy sposób. Dodatkiem, który bez wątpienia odmieni Twoje wnętrza, a przy okazji nie zrujnuje portfela, będzie dywan. Gdy więc pragnienie wiosennej metamorfozy zainspiruje Cię na tyle, że zdecydujesz się na kupno dywanu, nie zwlekaj i jak najszybciej zapoluj na wiosenne nowości.

Jakie mogą być realne zalety posiadania dywanu w swoim salonie? Po pierwsze, ten dodatek z pewnością sprawi, że styl Twojego salonu zmieni się nie do poznania – zmieni pomieszczenie w przytulny i klimatyczny kącik, w którym każdy z gości poczuje się jak u siebie w domu. Po drugie, masz możliwość optycznego podzielenia swojego pokoju na strefy – stylowy, niewielki dywanik wsunięty pod Twój barek lub stolik kawowy sprawi, że ten obszar pomieszczenia zatętni własnym życiem. Jeżeli dotąd posiadałaś panele lub płytki podłogowe, na pewno twoje stopy cierpiały z powodu nieprzyjemnego materiału oraz poczucia chłodu. Gdy zdecydujesz się wypełnić swój salon wielkim, mechatym dywanem, od razu poczujesz się komfortowo i przytulnie. Pamiętaj jednak, że do dużego salonu, zamiast jednego wielkiego dywanu możesz zdecydować się na kilka mniejszych, które do siebie pasują. Ta sztuczka sprawi, że Twój pokój powiększy się optycznie.

Teraz, gdy już wybrałaś rozmiar dywanu lub dywanów, czeka Cię najtrudniejsze zadanie – wybór odpowiedniego koloru i wzoru. Jeżeli chciałabyś pozostawić klimat swojego salonu w stonowanej odsłonie, wybierz pośród odcieni szarości, beżu lub brązu. Jeżeli jednak zdecydujesz się zaszaleć, z pewnością bardziej wyrazisty kolor nada Twojemu salonowi nowej świeżości. Tak czy inaczej pamiętaj o tym, aby kolorystyka i styl dywanu współgrały z charakterem wnętrza.

Artykuł przygotowany przy współpracy z Sklep24.DywanyWitek.pl