Wybieramy dywan do pokoju chłopca

Pokój małego chłopca to miejsce wyjątkowe, które powinno stwarzać mu doskonałe warunki do zabawy i rozwoju. Jesteście w trakcie urządzania pokoju swojego dziecka? Pamiętajcie, że ważne są nie tylko bezpieczne meble, kreatywne zabawki i przytulne dodatki do aranżacji wnętrz. Podłoga i znajdujące się na niej okrycie to miejsca, gdzie Twój maluszek będzie spędzał naprawdę dużo czasu. Przy wyborze dywanu do pokoju dziecka kieruj się więc nie tylko efektem wizualnym, ale i bezpieczeństwem swojej pociechy.

Co trzeba wiedzieć o dywanach dla dzieci?

Dywan przeznaczony do dziecięcego pokoju powinien zakrywać jak największą część podłogi, ale nie może być wsuwany pod meble. Dla bezpieczeństwa Twojego malca warto zadbać o to, by pod dywan położyć matę antypoślizgową, co zapobiegnie niekontrolowanemu przesuwaniu się go po podłodze. Do pokoju małego chłopca dobrze wybrać dywan akrylowy lub wykonany z polipropylenu, który jest odporny na grzyby i bakterie, a co więcej łatwo się czyści i konserwuje. Zdaniem wielu rodziców idealny dywan do pokoju chłopca to taki z krótkim włosem – łatwy do czyszczenia z resztek jedzenia, plasteliny, czy gumy balonowej. Długowłose dywany typu Shaggy mogą niestety utrudnić zabawę w wyścigi samochodzików, budowanie wieży z klocków, czy ustawienie torów kolejki elektrycznej.

Wzory dywanów do pokoju chłopca

Współcześnie mamy na rynku wiele wzorów dywanów do dziecięcego pokoju, dlatego każdy może znaleźć model idealny dla swojej pociechy. Zastanawiacie się, jakie są najbardziej popularne motywy dywanów do pokoi chłopców? Trudno wymienić je wszystkie, ale znajdziemy tutaj np. ulicę, boisko, tor wyścigowy, czy morze pełne wodnych żyjątek. Oczywiście nie można pominąć dywanów z bajkowymi postaciami. Ulubieni bohaterowie małych chłopców to Spiderman, strażak Sam, piłkarze, kosmonauci, lub zwierzęcy bohaterowie bajkowych opowieści. Przy wyborze dywanu dla dziecka kierujmy się nie tylko jego zainteresowaniami, ale zwróćmy uwagę na zachowanie zdrowego umiaru, by dywan pasował kolorystycznie do wyposażenia całego pomieszczenia. Chcesz, by dywan w pokoju Twojego synka był nieszablonowy i mógł rozwijać jego wyobraźnię? Koniecznie zaopatrz się w barwny, przyciągający uwagę wzorzysty model np. z ulubionym przez Twojego malca bohaterem kreskówki. Planujesz zakup ciekawego dywanu do pokoju trochę starszego chłopaka? W takim razie zainteresuj się szeroką ofertą tzw. edukacyjnych dywanów. Są na nich literki, cyferki, czasem pola do gry w klasy, albo siatka boiska. Tego typu motywy dywanowe pozwalają uczyć się poprzez zabawę i pozwolą chłopcu rozwinąć nowe umiejętności.

Zagospodarowanie podłogi w pokoju chłopca to bardzo ważne zadanie, dlatego trzeba przystąpić do niego rozsądnie. Liczy się tutaj nie tylko poczucie estetyki, wystrój całego wnętrza i troska o zapewnienie maluszkowi bezpiecznej zabawy. Dobrze dobrany dywan rozwija wyobraźnię i kreatywne działanie małego człowieka. Warto zdecydować się na takie rozwiązanie, które uczyni pokój chłopca miejscem bezpiecznym, przytulnym, a jednocześnie idealnym zarówno do zabawy, jak i codziennego wypoczynku.

Zapraszamy na Sklep24.DywanyWitek.pl