Wybieramy dywan do pokoju dziewczynki

Stoisz przed wyborem dywanu do pokoju swojej małej dziewczynki? Chcesz wybrać dla niej coś naprawdę pięknego, co rozwinie jej wyobraźnię i będzie idealnym uzupełnieniem wystroju pokoju? Zachęcamy do zapoznania się z treścią poniższego artykułu. Zabierzemy Cię w podróż po niezwykłym świecie kolorów i kształtów, pokażemy dywany, które na pewno spodobają się Twojej księżniczce.

 

Dywan odpowiedni dla dziewczynki, czyli jaki?

Doskonałym rozwiązaniem będzie dywan mięciutki i ciepły, który zachwyci kolorami oraz będzie przykuwał wzrok oryginalnym, dostosowanym do gustu najmłodszych wzornictwem. Jeśli szukasz dywanu naprawdę wyjątkowej jakości, to polecamy dywan akrylowy np. z kolekcji Disney lub Juppi Carving. Pozwoli on małej panience na bezpieczną i komfortową zabawę, a przy tym będzie rozwijał jej niczym nieskrępowaną, dziecięcą wyobraźnię.

Trendy w dywanach dla dziewczynek

Różnorodność współczesnych dywanów dziecięcych zadowoli gusta każdej małej damy i jej opiekunów. Dywany dla małych dziewczynek są zwykle w kolorach pastelowych, albo żywych odcieniach różu, błękitu, czy pomarańczowej oranżady. Wśród dywanowych motywów dla dziewczynek można znaleźć ulubione postacie z bajek i filmów (np. Myszkę Miki, Kubusia Puchatka, czy Hannah Montanę). W ofercie dywanów do pokojów dziewczynek znajdują się również bardzo ciekawe i zachęcające do zabawy dywany typu 3d. Zachwycają one szeroką paletą wesołych kolorów, pomysłowym wzornictwem oraz wrażeniem ich trójwymiarowości.

Dywan jako dekoracja pokoju dziewczynki

Wybierając dywan do pokoju dziewczynki, pamiętajmy, że poza funkcją użytkową może on stanowić również doskonałą dekorację pokoju. Jeśli w królestwie Twojej małej dziewczynki jest bardzo dużo różnych kolorów i mnóstwo zabawek, dobierz do niego dywan w stonowanej barwie. Z kolei do urządzonego w prostym, minimalistycznym stylu pokoiku pasować będzie wzorzysty dywan w tęczowe motylki, zabawne sówki, czy motywy z ulubionych bajek Twojej pociechy. Podłoga w pokoju dziecka to miejsce do zabawy i nauki, dlatego powinna być zawsze miękka, czysta i bezpieczna. Warto dobrze przemyśleć zakup dywanu dla dziewczynki i w miarę możliwości uwzględniać przy nim upodobania małej damy.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułem Wybieramy dywan do pokoju chłopca.